فرم سفارش دستگاه معدن

فرم سفارش دستگاه معدن

جستجو در سایت

انتخاب زبان

TR - Türkiye AR - Arabian العربیه RU - Russia - Россия FR - France - République française EN - English

فروش دستگاه معدن ، سنگ شکن، تاسیسات معدن، کارخانه آسفالت، سرند ، فیدر

تیکنربه گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران همزمان با بزرگداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، دکتر رسول علی اشرفی پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور در شهرستان شهریار از چند واحد فرآوری شن و ماسه این شهرستان بازدید کرد. در این بازدید سیستم تیکنر چندین واحد شن و ماسه توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جوهری فرماندار شهرستان شهریار افتتاح شد. این طرح ها با سرمایه گذاری بالغ بر 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
تیکنر سیستم تصفیه و بازیافت آب است که با استفاده از آن در هر ساعت در حدود 85 درصد در مصرف آب واحدهای فرآوری شن و ماسه صرفه جویی می شود. یعنی بطور متوسط در هر روز به میزان تقریبی 3 الی 4 هزار متر مکعب مصرف آب در یک واحد معدنی شن و ماسه صرفه جویی می شود.
در این مراسم علی اشرفی پور از شهرستان شهریار به عنوان یکی از کانون های معدنی استان نام برد و اظهار داشت: یکی از قطب های اقتصادی و اشتغالزایی در استان تهران، واحدهای معدنی تولید و فرآوری شن و ماسه بوده که در سطح استان در حدود 125 واحد می باشند و از این بین در شهرستان شهریار 12 واحد مستقر هستند وی از مصرف آب در فرآیند تولید شن و ماسه و نیز بحث گرد و غبار ناشی از فعالیت واحدهای فرآوری شن و ماسه به عنوان مهمترین دغدغه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در این خصوص نامبرد و یادآور شد: موضوع نصب تیکنر برای واحدهای معدنی در سطح استان از سال 1389 آغاز شد و در این خصوص ارتباط و تعامل مثبتی بین واحدهای معدنی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران برقرار بوده است.
علی اشرفی پور افزود: از سال 89 به بعد تعدادی از واحدهای شن و ماسه واقع در کانون های معدنی استان به سمت استفاده از تمهیدات مهندسی زیست محیطی مورد تاکید این اداره کل حرکت کرده اند که یکی از این تمهیدات، نصب و بهره برداری از دستگاه تصفیه و بازیافت آب (تیکنر) در این واحدهای معدنی می باشد. وی گفت: با استفاده از این سیستم 80 تا 85 درصد آب مصرفی بازیافت شده و از حدود 800 متر مکعب مصرف آب چیزی در حدود 600 الی 650 متر مکعب آن بازیافت شده و به چرخه باز می گردد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با مهم ارزیابی کردن بحث مدیریت منابع آب تصریح کرد: از تعداد 125 واحد فرآوری شن و ماسه در سطح استان تهران تاکنون در حدود 25 واحد معدنی به سیستم تیکنر مجهز شده اند و این موضوع با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنان ادامه دارد و واحدهای دیگر هم مکلف به این امر شده اند. وی همچنین از برقراری آنلاین پایش لحظه ایی خروجی هوا و فاضلاب واحدهای صنعتی در کنار موضوع مهم مدیریت منابع آب در واحدهای معدنی بعنوان دو سیاست مهم اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران یاد کرد و گفت: موضوع دیگر آنلاین پایش لحظه ایی خروجی هوا و فاضلاب (پساب) واحدهای صنعتی در استان تهران بوده که تاکنون در حدود 30 واحد به این سیستم مجهز شده اند و در کنار این امر تعدادی از واحدهای تولید آسفالت نیز با پیگیرهای این اداره کل اقدام به نصب بک فیلتر نموده اند. و این موضوعات همچنان توسط مسئولین اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پیگیری می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از ساخت تیکنر در سطح  شهرستان شهریار در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بعنوان یکی از ویژگی های مهم و اساسی این امر مهم یاد کرد.
گفتنی است در این مراسم سیستم تیکنر 5 واحد فرآوری شن و ماسه در شهرستان شهریار افتتاح شد و در پایان علی اشرفی پور به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

منبع: http://www.tehran-doe.ir/News.aspx?NewsID=1273

ارسال شده در 1391/06/08 ساعت 10:24